freetekno

czechtek 09 »

02-08-2009 ::: Místo setkání a poznání. Místo autonomie a svobodné, nezávislé zábavy. Před patnácti lety dorazil tento druh zábavy, umění a životního stylu i k nám. Od té doby se však mnohé změnilo...

czechtekk09.wz.cz

Nové informační technologie se staly výhodou ale zároveň také zbraní. Represe, intolerance, nedostatek respektu a další jevy se postupně objevovaly s tím, jak rostla popularita a oblíbenost této subkultury. Nejen z těchto důvodů se velký a svobodný teknival v naší zemi od roku 2006 nekoná. Přežívá ale nadále v našich srdcích, myslích a vzpomínkách...

Pojďme proto oslavit patnácté výročí jeho vzniku. V reakci na represivní postup státních orgánu a médií jsme zvolili tuto (pro někoho množná kontroverzní a trochu matoucí) taktiku, nicméně doufáme, že to naprostá většina lidí prohlédla, a nebudete nám to mít za zlé. Z každé akce plyne ponaučení. V tomoto případě je třeba se zamyslet nad způsobem zveřejnění akce, jejího místa a dalších souvisejících informací. Informační technologie ovládáme nejen my, ale také státní aparát a média. Informace umístěné na weby a diskuzní fóra jsou v naprosté většině veřejně přístupné.

Další otázkou je přijímání informací, které pokládáme za pravdivé, a nekriticky se jimi řídíme. Dnešní informační společnost disponuje obrovským množstvím informací, ale také různými zdroji a možnostmi jejich ověření. Zamysleme se nad tím, jaké informace dostáváme a jaká je jejich relevance. Ověřujme si je u více zdrojů a nevěřme bezmezně první informaci, na kterou narazíme.

To je jen několik málo postřehů za poslední dva dny. Oslavte výročí, prohlédněte fotky, zalovte v paměti, nebo vyražte na nějakou akci ve vašem okolí. Teknival žije!

conspiracy 23