freetekno

texts-linx-reportz »

Chceme Czechtek, volá Zemanův pobočník  »

11-03-2010 ::: Veřejné diskuze nejen na technařských fórech rozvířil předvolební billboard jakéhosi Vladimíra Höniga, který je vůdcem Zemanovců v Praze a blízkém okolí. Na billboardech je jeho hlava a nápis „Nechceme další Czechtek!“.

czechtek.bloguje.cz/838675-czechtek-leto...

Nejednoznačný název vzbudil dohady, jak že to pan čerstvý politik vlastně myslí. Po několika dnech spekulací pan Hönig na svém profilu na Facebooku na férově položenou otázku („ty woe tak chceš ten czechtek nebo ne:-)“) odpověděl:

„Nechceme další „CzechTek“, nechceme další „17.listopad“. V téhle zemi se nějak často mlátí do lidí jen proto, že nejsou po srsti nějakým nabubřelým politikům.“

Zároveň se Vladimír Hönig stal hbitě členem FB skupiny „chceme CZechtek 2010!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!“ a podle kuloární informací si v očekávání přílivu hlasů ještěrské mládeže začal vážně zabývat myšlenkou na obnovení legendárního středoevropského teknivalu.


Ten byl prohlášením teknokomunity v roce 2007 oficiálně zrušen. V roce 2009 se na něj pokusila navázat nespecifikovaná parta chaotů, ale vzmohla se jen na plonkovou mediální bouři ve sklenici vody. Záměr benjamínka Zemanovců vypadá skutečně seriózněji, soudě podle toho, že na billboardech začala být přelepována slabika NE na aktuální název CHCEME DALŠÍ CZECHTEK!.

Politolog Ondřej Slačálek k tomu dodává: „Mě to přijde jako dobrý nápad, konečně za vlády Zemana byly Czechteky nejlepší, takže je na co navázat. Zemanovi zřejmě už taky došlo, že Becherovka nestačí a že politická garnitura je zralá na to dát si papíra, aby se konečně probrala.“

Proti záměru, aby Strana práv občanů, jak se Zemanovci oficiálně nazývají, uspořádala letošní Czechtek, protestuje další výrazná osobnost Zemanovi bojůvky Miroslav Šlouf: „ Ten Hönig je magor a pako. Původně to mělo ten slogan měl být jen „ Zpátky před 17. listopad“, a on nás ukecal, že to trochu opentlí, aby to bylo prej kůl. Teď mi volaj vyděšení soudruzi, co to jako má znamenat.“

Nečekaná iniciativa zaskočila ostatní parlamentní strany, ale pouze na chvíli. V reakci na záměr Zemanovců již Paroubek ohlásil, že uspořádají vlastní Czechtek pod názvem Soctek, ODS připravuje Občankokotek, lidovci ModliseTek, Kalousek uvažuje nad VIPtekem a Zelení konkurují akustickým OvoceZeleninatekem. Také češští piráti připravují u Děčína Somaliatek, na který by přes Hamburk měli připlout bojové čluny Somálské pirátské strany. Nejtvrdší zásah policie se ovšem dá očekávat na Naziteku, který tajně připravuje instalatér Vandas s neonacistickým policejním konfidentem Filipem Vávrou.

Tekno oldschooleři opět radši odjedou za hranice, aby se na to nemuseli dívat …


zdroj:
czechtek.bloguje.cz