freetekno

texts-linx-reportz »

Máme fašistickou policii, tak co se divíme náckům v ulicích? »

21-04-2009 ::: Média i "slušní občané" se diví, že se "najednou" v ulicích objevili obdivovatelé Adolfa Hitlera. Přitom se neobjevili najednou. Pochodňový pochod pražským Židovským městem se konal před lety. Nikdo z policistů nevyhodnotil tehdejší situaci. Nikdo nepracoval s operativními poznatky neonacistické scény. Vždyť šlo přece o Židy...

www.blisty.cz/art/46488.html

Extrémní nacionalismus a xenofobii "slušní novináři" mainstreamových médií doposud podporovali. Stejně jako BIS, která varuje před "nebezpečím radikálního antifašismu". "Slušní novináři" tu sprostotu nikdy nekritizovali. Přece oni nejsou radikální a proč by měli být antifašisté? "Slušní novináři" se nikdy neptali po příčinách sociálního vyloučení Romů, neptali se po příčinách bídy bezdomovců či gastarbeiterů. Neptali se po životě nezaměstnaných. Neptala se pravicová média, neptali se politici. Neptali se policisté, státní zástupci, ani soudci, když policisté mlátili technaře či anarchisty. Neptal se ministr vnitra, který má jen pokaždé v televizi svalnaté kecy, když zjistil, že čtvrtina policistů sympatizuje s krajní pravicí a někteří dokonce neonacisty školí v bojových uměních či střelbě. Neptal se premiér a předseda ODS, když si pobesedoval s předsedkyní krajně pravicové, xenofobní a neonacionalistické partaje o možné povolební spolupráci. Tak co si stěžujeme?

Máme fašistickou policii. Dali jsme jí moc, peníze, auta, benzín, vysílačky, štěnice, obušky a zbraně. Dali jsme jí právo je používat bez rozmyslu, odpovědnosti. Tak co si stěžujeme?

Morální rozklad české policie došel tak daleko, že policie oficiálně chrání neonacisty a stejně oficiálně mlátí antifašisty. Média nerozlišují. Krev je krev. Morální rozklad policie došel tak daleko, že policie se kamarádí se zločinci. Média nerozlišují a zločinci se stávají celebritami. Policie toleruje zločin. Policie krade, loupí, vraždí, vydírá, bere úplatky. Policie provádí na politickou objednávku provokace a jiné špinavé práce. A cynicky si napsala na každé auto, že chce pomáhat a chránit.

Pomáhá grázlům a grázly chrání. Chrání neonacisty, Romové se budou muset začít chránit sami. A to je konec "státu pro slušné lidi", protože ulice ovládne chaos a každý, kdo bude mít zbraň.

Tak co si stěžujeme?

„Je třeba bojovat s ideologickým extremistickým podhoubím, z něhož se rodí podobné žhářské a další útoky,“ prohlásil premiér Mirek Topolánek.

Může začít politickou scénu kultivovat nemilitantní podobou politiky ODS: bez strašáků Vítězného února, bez výhrůžek nocí dlouhých nožů. Bez sprostoty a valašského chacharství. Bez svého vyjednavače Dalíka, pro kterého jsou kompromateriály či kšefty s novináři běžnou praxí. Může začít stranicky trestat strarostku Chomutova Řápkovou (ODS) za vytvářen dluhové pasti bídy sociálně vyloučeným. Může začít trestat starostu města Slaný Rubika (ODS) za podvody, s jakými se pokoušel bojovat se slánskými Romy. Konzervativní hodnoty se neprojevují vztyčenými prostředníčky.

Tak co si stěžujeme? My jsme přece přizpůsobivá komunita...

Občané, jménem zákona, rozejděte se.


zdroj: www.blisty.cz
autor: Štěpán Kotrba