freetekno

texts-linx-reportz »

ČSSD chce vymezit podmínky pro konání technoparty v Praze »

27-02-2008 ::: Praha – Pražská ČSSD chce vyhláškou omezit případná pořádání technoparty v metropoli. Předpis by organizátorům ukládal řadu povinností. Pokud by je nesplnili, mohla by proti takovým akcím zasáhnout policie, řekla dnes zastupitelka za ČSSD Hana Halová.

"Vyhláška nemůže zabránit konání spontánně uskutečněných akcí typu technoparty, posiluje však ochranu veřejného pořádku. Poskytuje orgánům veřejné správy legální důvody k možnému zásahu," uvedla Halová.

Podle návrhu by technoparty byla akcí s účastí nejméně sta lidí, která by trvala déle než šest hodin a mohla by obtěžovat okolí například hlukem, vibracemi a světlem. Ačkoli technoparty většinou žádné pořadatele nemají, podle návrhu předpisu by být museli. Měli by povinnost akci ohlásit měsíc předem a sdělit místo a termín konání.

Pořadatelé by museli dále uvést třeba to, jak bude zajištěno sociální zázemí, parkování a následný úklid prostranství. Museli by také předložit souhlas vlastníka pozemku s konáním akce.

Halová uvedla, že návrh předloží na čtvrtečním zasedáním zastupitelů v interpelacích. Vedení metropole se tak bude muset návrhem zabývat a odpovědět.

zdroj: ČTK, ČeskéNoviny.cz, 27. února 2008, 16:05