freetekno

texts-linx-reportz »

Otevřený dopis ministru vnitra, nejvyšší státní zástupkyni a ČTK k "vyšetřování" CzechTeku »

19-04-2007 ::: Reakce čtenáře Dalibora Záhory na zprávu ČTK Nové šetření inspekce situaci v kauze CzechTek nezměnilo ze dne 20. února 2007.

www.blisty.cz/art/32991.html

Ministru vnitra Ivanu Langerovi

Blahopřeji Vám ke ztrátě kontroly nad Vaší Inspekcí, možná i nad celou policejní chobotnicí. Jinak si totiž nelze vyložit skandální vyjádření mluvčího ministerstva Radka Holého.

Nemáte kontrolu ani nad vlastním mluvčím. Místo, aby radši držel hubu, přidává další arogantní lži na hromadu svinstev, které policie dokázala navršit na kauzu CzechTek.

Inspekce soustavně ignoruje fakta i důkazy o nezákonnostech policie během zásahu proti účastníkům freeparty CzechTek. Ta jsou obsažená především ve zprávě ombudsmana, jako i v dalších zjištěních novinářů i svědků, kteří je zachytili na stovkách fotografii a videozáznamů.

Pikantní je, že si Inspekce dovolila vypustit slova o pasivitě účastníků. Skutečně si myslí, že po té kupě lží, zpochybňování výpovědí a zastrašování svědků s ní ještě někdo bude spolupracovat?

Inspekci nebrání nic, aby začala vyšetřovat odpovědné velitele. Začít může přímo na policejním prezidiu, u prezidenta Vladislava Husáka. Byl to přeci on, kdo nařídil zásah v Boněnově rok před Mlýncem. A o rok později již zásah s nasazením policistů z celé republiky, řídí okresní policejní Kníže? Kdo by měl takové hovadině věřit?

Pokud si takto představujete činnost Inspekce, stáváte se po několika málo měsících dalším politikem, který (samozřejmě) ve státním zájmu kryje policejní zločiny. Zločiny tak ohavné jako promyšlené mlácení bezbranných, včetně žen.
Nejvyšší státní zástupkyni Renatě Vesecké

Státní zastupitelství nese stejnou odpovědnost za nevyšetření CzechTeku jako proslavená Inspekce. Plzeňské zastupitelství v čele s žalobkyní Antonii Zelenou dělalo od počátku vše proto, aby nebylo nic vyšetřeno. Jak by taky mohlo chtít když kvůli Boněnovu bylo ve sporu s místní policii a káralo ji za skutečnost, že na boněnovské louce nezasáhla dříve. Argumenty o bezpečnosti osob je nezajímaly. Zákon je zákon, i kdyby měla téct krev. Jejich přání bylo vyslyšeno o rok později.

Proč Zelená média neinformovala, že již v minulém roce podala Liga lidských práv trestní oznámení na velitele zásahu? Co se děje s tímto oznámením a jaké úkony a šetření Zelená učinila? O tom záměrně mlčí.

Skutečně si myslíte, že plzeňský propletenec může někdy vyšetřit tak "banální" záležitost, jako je zkopání člověka čtyřmi těžkooděnci?

Možná by bylo fér přiznat, že nic takového se nikdy nestane. Protože státní zastupitelství tu nechrání zákon, ale stát a jeho represivní složky, které jaksi nějak hromadu zákonů porušily. Konečně, co by si stát bez oddaných obušků a vrhačů slzných granátů vlastně počal.
České tiskové kanceláři

Bylo by výstižnější se přejmenovat na Českou policejní tiskovou kancelář. Od srpna 2005 šíříte policejní lži o zraněných účastnících a policistech. Šíříte bez ověření policejní výmysly, které měly zakrýt rozsah policejní brutality. Číslo, která uvádíte jsou nesmyslná. Stačilo by přitom projít jen několik zdrojů, z kterých je jasné, že poměr zraněných byl naprosto opačný. Zpráva záchranky uvedla 8 ošetřených policistů a 26 účastníků a dodala, že řada zraněných ani nebyla podchycena, protože se na místě ošetřit nenechala.

Z první policejní zprávy o zraněných vyplývá, že vážněji zraněno bylo 5 policistů. Protože číslo bylo nízké, rozhodli se k němu policejní manipulátoři dopočítat kdejaký škrábanec a opruzeninu až se číslo vyšplhalo výše.

A tyto kraviny uvádí ČTK, od které je bezmyšlenkovitě přebírají ostatní média. Skutečně profesionální novinářská práce. Všechna čest.

I přes vytrvalé úsilí zahladit zásah proti CzechTeku nemůžete vymazat bezprostřední zážitky lidí, kteří tam byli. Nemůžete ani změnit názor těch, kteří mají dost soudnosti, aby jim bylo jasné, kdo by se měl z masivního selhání policie, justice i politické reprezentace zodpovídat.
V Praze 22. února 2007

Dalibor Záhora

Praha 8

zdroj: www.blisty.cz