freetekno

texts-linx-reportz »

Nepovolenou Paroubkovu show slyšeli až v Sasku »

14-05-2006 ::: Předvolební akce Den Evropy, na kterou v pondělí do Hrádku nad Nisou přijely špičky ČSSD včetně předsedy vlády Jiřího Paroubka, se uskutečnila v rozporu se zákony a hrádeckou vyhláškou. Pořadatelé ji totiž neohlásili, stěžoval si na ně i primátor nedaleké německé Žitavy.

zpravy.idnes.cz/nepovolenou-paroubkovu-s...

"Porušili povinnost čtrnáct dní dopředu nám takovou akci nahlásit. Můžeme s nimi zahájit přestupkové řízení," uvedla tajemnice hrádeckého městského úřadu Věra Skřivánková.

Show navíc vzbudila kritiku i u žitavského primátora Arndta Voigta, který bydlí jen pár stovek metrů od česko-německé hranice.

"Divil se, co se večer na Kristýně děje za hlučnou akci, že o tom neví. Máme totiž takovou dohodu, že se dopředu navzájem o podobných akcích informujeme. Ale my o ničem nevěděli," podotkla místostarostka Hrádku nad Nisou Hedvika Zimmermannová.

"Ničí nám to naše budované přeshraniční vztahy," podotkla místostarostka. Sociální demokraté ale tvrdí, že nepochybili a vše bylo v pořádku. "Vše bylo řádně pronajaté od firmy, která patří městu, vše jsme řádně zaplatili," tvrdí vládní mluvčí Lucie Orgoníková.

"Ohlášení by na městském úřadu někde být mělo. Navíc pan starosta měl můj mobil a o akci věděl," dodal Pavel Palouš z krajského výboru sociálních demokratů. Akci, o které se rozhodlo na poslední chvíli, pro sociální demokracii zajišťovala soukromá firma.

Její šéf Ivan Kotmel se ale k celému případu nechtěl vyjadřovat a odkazoval na ČSSD. Povinnost ohlásit podobnou akci dává pořadatelům shromažďovací zákon, v Hrádku navíc mají městskou vyhlášku, která přikazuje ohlásit akci dva týdny dopředu.

Den Evropy proběhl na koupališti Kristýna, který patří stejnojmenné firmě vlastněné městem. "Máme s městem smlouvu, že na takové akce můžeme pozemky pronajímat, moc tento povyk nechápu. Přijde mi to jako bouře ve sklenici vody," uvedl šéf představenstva Radek Petr.

"O tom, že to bude akce sociálních demokratů, jsme se dozvěděli až v pátek. Problémy s hlukem nemohly moc být, skončilo to kolem osmé večer," dodal Petr.
Jan Sůra, MF DNES